button eshop1

Menu     Rytí skla     Tiffany     Mozaika     Rytina do paroží     Zakázková výroba     O firmě     E-shop     Kontakt

O firmě
 
Naše rodinná firma DaMiRS má na českém trhu rytého skla více než třicetiletou tradici. Svým poctivým řemeslným zpracováním, za využití tradičních sklářských technik a postupů, vytváříme výrobky typické pro lokalitu podkrkonoší a Krkonoš, které si získali uznání celé řady spokojených zákazníků.

V roce 1980, po absolvování sklářské školy v Novém Boru, jsme navázali na dlouholetou tradici podkrkonošských sklářů a započali výrobu rytého skla. Nejprve v menším rozsahu. V 80-tých letech minulého století byly možnosti podnikání značně omezeny, a tak hlavními výrobky z rukou zakladatelky firmy, paní Dagmar Plecháčové, byly povětšině nedostupné výrobky, tedy ryté klasické nápojové soupravy, stylové sklenice a poháry s nejrůznějšími motivy.

Po roce 1990 rozjíždíme podnikání na ostro založením vlastní firmy. Koncem devadesátých let firmu posiluje syn, Miloš Plecháč, který nejen absolvoval tutéž sklářskou školu, ale učil se i u téhož znamenitého rytce, Miroslava Vojtíška. Od této chvíle vystupuje naše firma pod vlastní obchodní značkou DaMiRS, tedy Dagmar a Miloš Rytí Skla. V této době převážnou část našich výrobků tvořilo žádané ryté sklo užitkové i dekorační, zdobené klasickou rytinou doplněnou o zlacené a listrované dna či ráfky.

V posledních letech pak přibyli do naší nabídky i bytové doplňky – tiffany obrazy, tiffany svítidla, tiffany svícny, mozaiky, zrcadla. Nepřehlédnutelným výrobkem jsou i ryté daňčí parohy a v neposlední řadě i produkty na míru zákazníka – nejčastěji v podobě sportovních pohárů.
 

m640 P1240264
patka 01

© copyright damirs.cz

banner_K_op_468x60

designed by HQdesign.cz

HQdesign logo